İnternetin ticari faaliyetler için gerçek hayatla kıyaslanmayacak kadar geniş bir pazar imkânı sunduğunun kısa zamanda fark edilmesi ile birlikte “internet reklamcılığı” olarak ifade edilen yeni bir sektör de hızla gelişmeye başlamıştır. Ülkemizdeki internet kullanıcılarının 40 milyon seviyesini geçmesi ile birlikte ticari işletmeler bu milyonlarca “tüketicinin” olduğu milyar dolarlık pastadan bir dilim almak için kıyasıya rekabet içine girmiş ve sonuç olarak da firmaların kendilerini tüketicilere duyurması için internet reklamcılığı bir gereksinim halini almıştır.

İnternet siteleri üzerinden yapılan mal ve hizmet satışlarının giderek hacmini arttırmasının bir sonucu olarak değer kazanan internet reklamcılığı sektörü, milyonlarca bilgisayar kullanıcısına hitap etmek ve karlılık oranını arttırmak isteyen tüm firmaların önem verdiği temel konular arasında girmiştir. Günümüzde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve internet sektörünün açık ara lideri olan Google dahi internet reklamcılığı sektöründen “hatırı sayılır” bir kazanç elde etmektedir.

Firmaların hedef kitlelerine daha kolay, hızlı ve etkili bir biçimde ulaşmasını sağlayan internet reklamcılığı, her sektörde faaliyet gösteren ticari işletme için cazip avantajlar sunmaktadır. Tüm bunların ötesinde “markalaşma” süreci içinde sağlam bir kurumsal yapı geliştirmek isteyen firmalar da, internet reklamcılığı sektörüne yatırım yapmalıdır. Zira internet üzerinde firmanın “bir marka değerinin” oluşması, ancak doğru stratejilerle yürütülen ve uzun vadeye yayılan internet reklamları ile mümkün olmaktadır. İnternet reklamcılığı hizmetlerimizde sınır tanımıyoruz.